יום רביעי, 16 בנובמבר 2011

חתונה - בחירת שיר הסלואו

חתונה - בחירת שיר הסלואו

כולם יודעים כי שיר הסלואו, השיר אשר החתן והכלה רוקדים במרכז רחבת הריקודים, כשכולם רק צופים (ומקנאים) בהם, הוא שיר החתונה, השיר אשר נזכור אותו לאחר החתונה כשיר שיסמל את החתונה שלנו מאז ולעולם.
בחירת שיר החתונה הינה מלאכה רבה, ואף לעיתים לגרור לסכסוך קל בין בני הזוג, הכלה תרצה שיר שהיא אישית אוהבת, וגדלה איתו, ותמיד חלמה שהוא זה שיהיה בחתונה שלה, אמנם החתן יחשוב אחרת, כי השיר איננו מתאים לחתונה שלהם, ואינו מבטא אותו, ולכן חשוב לבחור שיר אשר ישמח את שני בני הזוג, ואת הצעת התקליטן בנושא אין לפסול, הוא יכול לבחור שיר אשר ימצא חן בעיני שניכם, והוא יסמל את הדרך החדשה של המשך חייכם יחדיו.

חתונה בהזמנה, אירוע גדול, אותו בחרנו והזמנו בזה זמן רב הינה דבר מרגש, וכל דבר בפרט את השיר, נבחר בקפידה.

אז איזה שיר נבחר לחתונה שלנו? כמובן שאנסה להביא כאן את השירים הפופולאריים, אך בואו נראה מהם הסגנונות של השירים אשר נוכל לבחור בהם.

סגנונות שירים לחתונה

כאשר אנו חולמים על החתונה, אנו מתארים כי השיר אשר יסמל את האירוע, יהיה כמובן, שיר סלואו, של החתן והכלה, אמנם לא כל בני הזוג בוחרים בשיר שקט, ויש זוגות שיבחרו בשירים בסגנונות מעט שונים, סגנונות אשר מתארים אותם כזוג, יותר מאשר שיר הסלואו "הנדוש".


עבדנו עליכם - סביר להניח שלא נתקלתם הרבה בסוג זה של שיר, הוא מתחיל בתור שיר סלואו, ולאחר מספר שניות עובר לשיר קצבי ואף מעט מוזר, אשר בני הזוג בחרו כמעין הלצה לאירוע, סגנון זה נבחר לעיתים רחוקות, ולרוב יתבצע בחתונה שבה רוב המוזמנים הינו צעיר, ולא מבוגרים אשר לא יבינו את ה"הלצה".

רוק אנד רול - לרוב יתבצע על ידי זוג שחי בשנות ה80' ולא התבגר לשנות ה10', אך ברצינות, יבוצע על ידי זוג שלא יהיה מעוניין כלל בשיר הסלואו, זוג זה יעמוד במרכז הבמה, ושיר רוק אנד רול (לרוב זה יהיה גם השיר "I LOVE ROCK & ROLL) בעריכה שבוצעה על ידי התקליטן במיוחד לאירוע זה, וישירות כל קהל המוזמנים יצטרף אל הזוג המאושר.

שיר האפרוחים - הזוג יעמד במרכז רחבת הריקודים, סביר להניח שזה ישולב לאחר ריקוד הסלואו, לאחר שהמבוגרים עזבו כבר את האולם, הזוג יעמד שוב, ויחל לרקוד את ריקו האפרוחים ביחד עם התנועות המתאימות כמובן, וינסה לצרף תוך כדי את חבריו למסיבה.

באנו לרקוד הורה - שיר הסלואו שאותו תכננו בני הזוג במשך זמן כה רב יאלץ להקטע, עקב כך שהדודות והסבתות החליטו לרקוד הורה מסביבם, דבר אשר יגרום לשינוי מיידי בשיר ובעצם יהרוס את כל ריקוד הסלואו, אף כי מהצד דבר זה נראה מתוכנן, בני הזוג ממש לא ישמחו כי קרה הדבר, וברגע הראשון אף ינסו להרחיק הדודות לפני שינוי השיר.

וכמובן

שיר הסלואו - שיר זה נבחר בקפידה רבה, כל צליל בשיר הזה נבחן בדקדקנות כדי שהזוג ידע לאן לצעוד, איפה העליות בשיר, איפה הירידות בו, זה חייב להיות יותר מסתם סלואו.
שירים הסלואו יהיו שירים רגילים שהוכנו מראש לשירי סלואו (דוגמה HEAVEN), או שירים שהיו שקטים מלכתחילה, לרוב אלו יהיו שירים מוכרים, אשר רוב באי החתונה יכירו, ואף ישירו אותו בהתרגשות תוך כדי.

שיר החתונה

אז יש מספר שירים שכולנו מכירים, אך מה לגבי השירים החדשנים יותר? לא כל שיר סלואו חייב להילקח משנות ה90, יש גם שירים עכשווים שינוגנו יפה בריקוד הסלואו שלכם:

קובי פרץ - האחת של חיי- שיר מרגש, סוחט דמעות, שמדבר על קובי פרץ ששר על "האחת של חיי", בריקוד הסלואו ידבר על הכלה, וימחיש את תחושותיו של החתן כלפי אישתו.
משה פרץ - נשבע לך - שיר שנוצר במיוחד בשביל החתונה, "נשבע לך", בו החתן כאילו שר לכלה שהוא נשבע לה שלעולם יהיה לה טוב איתו.
שלומי שבת - עד הסוף - כמו קודמו, שיר חתונות מצויין לריקוד הסלואו, בו מנוגנות המילים "עד הסוף" בדיוק כמו החתן והכלה, עד הסוף.
בריאן אדאמס - HEAVEN - אם לא ה-שיר הכי מוכר בחתונות, "BABY YOU'RE ALL THAT I WANT", מתאר בעצם את הרגשתו של החתן כלפי כלתו, שיר החתונות מספר אחד בארץ.
קסקדה - EVERYTIME WE TOUCH - כמובן שבגירסאת הסלואו הפחות מוכרת לכולנו, ויותר מוכרת לתקליטן שבוודאות יהיה לו את השיר בגירסאת הסלואו, שיר חדשני, שיר שמתאר כמיהה בין בני הזוג.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה